Pendikspor’dan Koronavirüs Seferberliği


Pendikspor Kulübü yönetim kadrosu ile birlikte aldığı kararla, koronavirüs salgınının etkili olduğu bu dönemde, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere gıda kolileri hazırladı.

 

Hazırlanan koliler kumanya haline getirilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Kolilerin hazırlanmasında futbolcuların da büyük emeği oldu. Pendikspor Tesisleri’ndeki koliler, Pendikspor taraftarlarının da destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Pendikspor ailesinin bu zor dönemde yaptığı seferberlik davranışı, vatandaşların da takdirini kazandı.

Konuya dair kısa bir açıklama yapan Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz; Pendikspor ailesinin her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde davrandığını ve koronavirüs salgınının en kısa sürede atlatılacağını umduğunu söyledi.

Pendikspor yönetim kadrosunun girişimleriyle başlayan yardım hareketi, dışarıdan herhangi bir yardım alınmadan gerçekleştirildi. Özverili çalışmaya Pendikspor camiasında senelerdir bulunan bazı futbolcular da maddi manevi destek oldu. Yöneticilerin büyük uğraşları ve taraftarların da katkılarıyla, gıda kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı.

1000’in üzerinde yardım kolisi hazırlandı.

Günlerdir büyük emekler harcanarak hazırlanan gıda kolilerinin sayısı bini aştı. Pendikspor taraftar grubu Magnifico Pendik üyelerinin de desteğiyle, koliler Pendik mahallelerinde yaşayan ailelere dağıtıldı.

Kulüp dışından herhangi bir yardım alınmaksızın, tamamen Pendikspor çatısı altında tertiplenen bu yardım kampanyasını, Pendikli TV olarak biz de takdirle karşılıyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Samet Övüç – Pendikli TV