Pendikspor, Süper Lig’de Galatasaray’a konuk olduğu maçı 4-1 kaybetti. Maçın ardından Pendikspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez açıklama yaptı. Detaylar.

AJANSSPOR HABER
Trendyol Süper Lig’in 33’üncü haftasında Galatasaray ile Pendikspor karşı karşıya geldi. Pendikspor, Rams Park’ta 4-1 kaybetti. Mücadelenin ardından Pendikspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez açıklamalarda bulundu.

“Hiçbir maçta oyun olarak oyuncularım geri düşmedi”
Teknik direktör İbrahim Üzülmez, “İyi oynadık. Galatasaray’a karşı iyi hazırlandık. Bire birlerde agresif olmamız gerektiğini söyledik. 35 dakikalık süreye bakınca önemli işler yaptık. Geldiğimiz günden itibaren çok çalışarak, sıkıntıları hissettirmeyerek oyun gücü oluşturduk. Bu bizleri mutlu ediyor. Hiçbir maçta oyun olarak oyuncularım geri düşmedi Fenerbahçe, Başakşehir, Galatasaray, Samsunspor’a karşı. Direnç gösteren bir takım olduk. Bundan dolayı gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“Kaybediyoruz, üzülüyoruz”
Üzülmez, “Tabii ki kaybediyoruz, üzülüyoruz. Yukarı çıkmaya çalıştıkça zaman zaman alternatif anlamında sıkıntılarımızdan, gol yollarındaki sıkıntılarımızdan kazanamıyoruz. 35’e kadar 0-0, biz atabilir öne geçebilirdik. 2-0 geriye düştük, 2-2 olabilirdi. Gidip gidip atamıyoruz. Atamayınca böylesine önemli bir takıma karşı belirleyici olabiliyor” ifadelerini kullandı.

İbrahim Üzülmez, “Ben oyuncularımla gurur duyuyorum. Oyuncularımıza ne gösterdiysek saha içerisinde bunu yapmaya çalıştılar. Çok iyi geçiş oyunu oynadık. Bizim adımıza eksik olan tek şey gol, goller. Ön tarafta 3-4 tane, sonradan oyuna girenleri de önemli bir takıma karşı bu kadar mücadele verilir. Bu mücadelenin karşılığında gol atamadığınızda, defansif anlamda problemler yaşadık. Sonuçta kaybettik. Oyun olarak iyi oynadığımız bir müsabakayı kaybettik. Galatasaray’a karşı çok önemli işler yaptık. Tabii insanlara anlatamazsın. Samsun’da iyi oynayıp, gol atamayıp kaybediyorsun. Geçen hafta Başakşehir’e olağanüstü mücadele verip 10 kişi kalınca kaybediyorsun. 35 dakika Galatasaray’ı ceza sahası içine sokmuyorsun, en ufak basit hatada gol yiyorsun. Kaybettiğiniz zaman anlatamıyorsunuz. Ben kendimle de oyuncularımla da çok gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonraki haftalarda dirençli bir şekilde mücadele edeceğiz. Ligde kalmak için vargücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.